Nahrávám...
CZ EN     $

Vrtání a tamblování kamenů


V současné době provádíme omílání (tamblování, tromlování) kamenů, což je jejich zaoblení a ohlazení v bubnu. Dále brousíme kabošony, řežeme kameny a vrtáme kameny pomocí diamantové vrtačky. Vrtání našich kamenů z e-shopu si objednávejte přímo v e-shopu, cena vrtání se Vám rovnou připočte do objednávky (v Menu třetí kategorie od spodu). Zpracování kamenů je nutné dohodnout buď na telefonu: +420 602 549 354 , nebo na e-mailu: tamblovani@sperkove-kameny.cz.

Broušení a leštění kamenů

Pro své dobré zákazníky můžeme obbrousit a vyleštit kameny. Například přibrousíme a vyleštíme přeříznuté mýdlo z čirých kamenů, aby byl kámen průhledný. Vytvoříme a vyleštíme nepravidelný kabošon. Neumíme vyrábět kameny přesně na míru, naše stroje neumožňují vytvořit přesnou rovinu a pravý úhel, děláme vše jen od oka. Naše stroje jsou určeny jen pro zaoblené kabošony. Proto si nepotrpíme na broušení a leštění na míru, to už provádějí mistři brusiči, na které Vám můžeme dát kontakt. Brousíme a leštíme kameny na americkém stroji s šíří kotouče 3 cm, takže jsme omezeni největší velikostí kamene cca 7 cm. Nebrousíme minikabošony pod 10 mm. Menší kameny rovnou nabízíme k prodeji v našem e-shopu.

Cena broušení a leštění do kabošonů je 50 – 75,- Kč za cm2, podle druhu materiálu. U kamenů jako přírodních materiálů nelze garantovat, že neprasknou podél pukliny.

Dostupnost broušení je na dotaz, protože často máme zcela zaplněnou kapacitu výroby vlastními kameny. Spíše brousíme pro své dobré zákazníky několik kusů do zakázek.