Nahrávám...
E-shop nadále v provozu - E-shop šperkové-kameny.cz je i v době karantény v provozu, zásilky doručuje česká pošta zatím bez zpoždění.
CZ EN     $

Vrtání a tamblování kamenů


V současné době provádíme omílání (tamblování, tromlování) kamenů, což je jejich zaoblení a ohlazení v bubnu. Dále brousíme kabošony, řežeme kameny a vrtáme kameny pomocí diamantové vrtačky. Vrtání našich kamenů z e-shopu si objednávejte přímo v e-shopu, cena vrtání se Vám rovnou připočte do objednávky (v Menu třetí kategorie od spodu). Zpracování kamenů je nutné dohodnout buď na telefonu: +420 602 549 354 , nebo na e-mailu: tamblovani@sperkove-kameny.cz.

Řezání kamenů

Řežeme kameny do velikosti 100 x 250 mm na speciální plátkovací pile, ale specializujeme se spíše na řezaní menších kamenů do šperků.

Cena řezání větších kusů o velikostech nad 10 cm2  je 2-3,- Kč za cm2, podle druhu materiálu a možností upnutí.

Pro řezání menších kamenů používáme spíše cenu za řez 10 - 30,- Kč podle velikosti.

Pro své zákazníky můžeme půlit mýdla na kabošony, nebo tambly na dva nepravidelné kabošony a podobně. Cena řezání je závislá spíše než na ploše, na požadavcích na čistotu řezu bez otřepů apod. Například mýdlo o velikosti 50 x 30 mm řežeme na půlky za 30,-Kč, bez DPH

U kamenů jako přírodních materiálů nelze garantovat, že neprasknou podél puklin, nebo se nerozsypou (chrysokol, opál, chalkopyrit, apod).