Nahrávám...
CZ EN    

O nás


www.šperkové-kameny.cz – Jakékoliv drahé kameny pro Vaši tvorbu

Vítejte v našem rodinném obchůdku,
již od dětských let se věnujeme i krásným  kamínkům a postupně do tohoto koníčku zapojujeme i širší rodinu. Protože se nám nasbírané kameny nevešly do bytu, sklepa a chaty, tak jsme si pořídili stroje a vyrábíme pro Vás netradičně zpracované kamínky do šperků, léčitelství a pro radost. Při výběru drahých kamenů do tohoto obchůdku se řídíme spíše estetickým hlediskem a možnostmi využití ve špercích. Důležitá je kvalita zpracování, šikovný tvar a rozumná velikost a preferujeme české, slovenské, polské a ukrajinské minerály z vlastních sběrů, nebo sběrů kamarádů. Ze zahraničí si vybíráme surové drahé kameny, které se běžně nezpracovávají nebo jsou krásné a vzácné. Samozřejmě některé druhy minerálů jsou v surovině nesehnatelné a tak vlastní výrobu doplňujeme o vybrané kusy vybrané na burzách minerálů a ve velkoobchodech kam dodáváme své výrobky. Protože máme za sebou řádně ukončené studium geologie a několik semestrů gemologie na Univerzitě Karlově, tak se kromě všeho uvedeného snažíme také používat správné názvy kamenů a tak trochu tím i vzdělávat naše zákazníky. Snad to oceníte.

V současné době zpracováváme šperkové kameny pomocí tamblování (tromlování), řezání, broušení, leštění na čelních kotoučích a vrtání. Vyrábíme vyleštěné valounky, nebo ručně přibrušované mugle (kabošony). Strojů máme nepočítaně, a stále je to málo. Věnujeme se spíše specialitkám a malosériím pro sběratele, neprodukujeme levné tuny kamení jednoho druhu. To by nás totiž nebavilo. Více o výrobě kamínků naleznete na našich blozích blogu o tamblování, blogu o vrtání a v blogu o sbírání kamenů.

Cena kamenů se odvíjí povětšinou od jejich hmotnosti, tím, že je vyrábíme, nemáme většinou unifikovanou velikost a nelze je často  „zprůměrovat“ jako v běžném obchodě, kde se prodávají kameny již sortované velikostně.  Proto se cena  kus od kusu může lišit, dražší, na fotografii podobně vypadající kousky jsou prostě jen větší a těžší :-). U dražších drahokamů cena závisí ještě na kvalitě (potažmo ceně) suroviny.

K vybraným druhů kamenů sem tam připravujeme lidsky psané články s fotkami, protože věříme, že nudné učebnice si může opatřit každý sám, a netřeba je opisovat: larimar, tyrkys, a čaroit.

Doufám, že si v naší nabídce vyberete, ať již  kamínek pro vaši vlastní tvorbu, nebo pro radost. Kamínek u nás zakoupený Vám můžeme na přání provrtat, nebo navrtat za 10-20,- Kč,  nebo případně nějak rozříznout, seříznout atd. Stači si k vybraným kamenům v e-spopu objednat i vrtání ve správném počtu a zvolit způsob vrtání. Pak nám napište jakým průměrem, v které části kamene a od kud kam jej chcete provrtat nebo navrtat. Bez tohoto popisu kameny vrtat nebudeme. 

Provrtané kameny zavěšujeme na bižuterní šlupny stříbrné barvy, bižuterní šlupny zlaté barvy, stříbrné šlupny, stříbrné pozlacené šlupny a stříbrné rhodiované šlupny.

Pokud si vyberete více zboží, platíte samozřejmě jen jedno poštovné.  Při platbě na účet je poštovné 65.- Kč. Objednávky lze po dohodě slučovat v rámci tohoto e-hopu a našich dalších e-shopů www.fler.cz/saffron a www.fler.cz/saffron-addict, sloučené objednávky odesíláme později cca do 10 dnů. Preferujeme platbu převodem na účet, nejčastěji posíláme doporučeně v bublinkách, dražší balíčky samozřejmě pojišťujeme. Poštovné a balné je při celkovém nákupu nad 1200,- Kč ( 70 EUR) zdarma.

A pozor sháníte-li jakýkoliv speciální kámen, a nevidíte ho v obchůdku, napište nám, je dosti možné, že ho máme a jen není aktuálně nafocen.

Váš rodinný tým www.šperkové-kameny.cz

Honza (alias Saffman), šéf výroby, hlavní technolog a geolog  a experimentátor -  tamblovani@sperkove-kameny.cz

Pavla (alias Saffron), šéfka  e- shopu sperkove-kameny.cz , „čarodejné vědy“, blogy, komunikace a legrace,  (a „šéfka“ Saffron Fler shopu). info@sperkove-kameny.cz

Přejeme Vám  zábavné nakupování a mnoho radosti při objevování světa kamenů!

Související menu