Nahrávám...
CZ EN     $

Pravý tyrkys Arizona, korálek 2mm, 10 ks

  • E-shop / Korálky, Perly a Vrtané Zlomky

Krásný pravý a tedy přírodou stvořený tyrkys z USA, pochází z Arizony (USA). Stabilizovaný. Korálek rokajlové velikosti o rozměru 2 mm. Cena za 1 ks

Skvělý jako doplněk ke kabošonům, pro náušničky, na dozdobení řetízku s tyrkysovým přívěskem atd. Tato velikost je také samozřejmě  dokonale vhodná pro šitý šperk. 

Přírodní tyrkys je od pravěkých dob jedním z nejcennějších kamenů. je a byl součástí amuletů, posvátných a rituálních předmětů, šperků i aztéckých masek.. Je to kámen komunikace a to nejen pozemského charakteru. O tyrkysech se píše všechno možné, fakem je, že pravý tyrkys je orpavdu energeticky jinde, než jeho napodobeniny, kterých je na světě desítky druhů. Tyrkys je totiž nejimitovanější kámen na světě. V orientu je tyrkys považován za kámen štěstí, a všichni orientální obchodníci s kameny skutečně nosí prsteny s pravými nádhernými tyrkysy, které se u nich dědí z otců na syny. Já jeho nošení štěstí vnímám tak, že zejména přináší schopnost štěstí t vidět a objevovat v okamžicích každého dne- tady a teď.
Zpět
Dostupnost: skladem
Množství: 45 ks
Cena: 49,-Kč